Typ urody: Wiosna

typ urody wiosna

Typ urody Wiosna jest znacznie mniej kontrastowy niż Jesień. To chyba najrzadziej występujący typ urody wśród Polek. W przeciwieństwie do Zimy i Lata jest ciepłym typem kolorystycznym.

Typ urody Wiosna

Jaki jest typ urody Wiosna? By się tego dowiedzieć wyobraź sobie świat o tej porze roku. Wczesna wiosna kojarzy się z przebiśniegami. W moim ogródku w tym czasie wyłaniają się jasnofioletowe krokusy, które przyciągają wzrok na tle topniejącego śniegu. Potem na gałęziach drzew pojawiają się młode, jasnozielone listki. Z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Niektóre drzewa kwitną jasnymi bladoróżowymi albo białymi kwiatami. W ogrodach rosną tulipany i żonkile. W maju zakwita różnokolorowy, pięknie pachnący bez. Budzący się do życia po zimie świat przyrody zapełnia się kolorami. Na razie są delikatne i mało wyraziste… W powietrzu czuć wiosnę…

Typ urody Wiosna jest mało kontrastowy i tak jak kwiaty kwitnące o tej porze roku cechuje go słabo nasycona kolorystyka. Zaliczamy go do ciepłych typów kolorystycznych. Wśród gwiazd kina reprezentuje go Merlin Monroe, a wśród postaci z bajek Disney’owska Śpiąca Królewna.

Typ urody Wiosna: włosy, oczy i cera

Włosy Pani Wiosny mają rzadki złoty odcień. Często występują w różnego rodzaju ciepłych blondach: od jasnego przez miodowy, złoty, pszeniczny, bursztynowy przez rzadko występujące rude ze złotym blaskiem aż do złocistych brązów.

Tęczówka ma ciepły odcień zielonego, orzechowego, bursztynowego, lazurowego, błękitnego i występują na niej złotawe planki. Oprawa oczu jest znacznie mniej wyrazista niż u Jesieni, a jednak bardziej zaznaczona niż u Lata.

Cera Pani Wiosny może mieć różne odcienie (kość słoniowa, brzoskwinia, beż), ale zawsze jest ciepła i charakteryzuje się złocistym blaskiem. Najłatwiej jest go dostrzec patrząc na zdjęcia Merlin Monroe.

Analiza kolorystyczna dla Pani Wiosny

Dobierając barwy dla Pani Wiosny uznamy, że wśród kolorów neutralnych najbardziej odpowiednie będą granat lub szarości, złamana biel (ecru) oraz dodatkowo kolor złoty. Analiza kolorystyczna prawdopodobnie pokaże nam, że przedstawicielka tego ciepłego typu kolorystycznego doskonale się prezentuje w ciepłych kolorach odpowiadających kolorystyce wiosennych kwiatów

 • czerwony koral
 • jasna purpura
 • słomkowy żółty
 • jasny fiolet
 • pomarańczowy
 • ciepły wiosenny odcień zieleni

Dobrze sprawdzą się też następujące kolory:

 • lazurowy
 • turkusowy
 • wszystkie kolory jakie widzimy w tęczy
 • łososiowy
 • koral

Kolory, które powinna nosić Pani Wiosna są ciepłe, żywe i słabo nasycone. Im ciemniejszą odmianę tego typu kolorystycznego reprezentujesz, tym mocniejsze i bardziej nasycone barwy będą dla Ciebie odpowiednie. Bywa, że Pani Wiosna jest mylona z Zimą i odpowiadają jej bardzo mocno nasycone kolory. Wciąż jednak nie wygląda dobrze w zimnych odcieniach i służą jej jedynie ciepłe barwy.

typ urody wiosna makijaż
Makijaż dla Pani Wiosny powinien być utrzymany w ciepłych kolorach. Zrezygnuj z matów na rzecz naturalnego blasku i rozświetlenia.
(elements.envato.com)

Makijaż dla Pani Wiosny

Ze względu na bardzo duże zróżnicowanie kolorystyki osób, które są zaliczane do tego typu urody, powiem jedynie o makijażu dla typowej Wiosny z niebieskimi oczami, jasną cerą i złotymi włosami. Im ciemniejszy typ Wiosny reprezentujesz, tym makijaż może być mocniejszy i bardziej kontrastowy.

Niezależnie od poziomu kontrastowości Wiosna charakteryzuje się złotym blaskiem włosów, oczu i cery. Nie chcąc go przyćmić musimy zrezygnować z matowego podkładu na rzecz świetlistej twarzy (możemy użyć rozświetlacza, bazy rozświetlającej albo podkładu rozświetlającego). Raczej odłóżmy ciężkie matujące pudry na rzecz bardzo delikatnych transparentnych (np. Make Up For Ever HD – sypki puder transparentny).

Podkłady i pudry powinny być w zdecydowanie ciepłej beżowej (nie różowej) tonacji. Jako różu wystrzegajmy się kolorów bazujących na brązie. Dobrze sprawdzą się ciepłe róże, korale, brzoskwinie.

Usta Pani Wiosny można podkreślić błyszczykiem. Na większe wyjście sprawdzą się ceglaste czerwienie i ciepłe róże. Tusz do rzęs nie powinien być czarny, tylko brązowy lub niebieski.

Brąz oczu Pani Wiosny wydobędzie makijaż w kolorach złota lub perłowego, ciepłego brązu. Świetnie sprawdzą się też niektóre zielenie oraz fiolety. Pani Wiosna, której oczy są niebieskie może pobawić się w grę kolorów – w zależności od tego, jakiego cienia użyje, wydobędzie inne odcienie swojej tęczówki. Lazur – podkreśli jej naturalny kolor oczu, zieleń sprawi, że będą wyglądały na zielonkawe, zaś złoto może wyciągnąć tony z niewielkich plamek znajdujących się na siatkówce oka, które są tak charakterystyczne dla typu urody Wiosna.

Sprawdź: