Typ urody: Lato

jaki mam typ urody? Lato!

Typ urody Lato to chyba najczęściej występujący wśród Polek typ kolorystyczny. Zastanawiasz się, czy też należysz do tego typu urody?

Pani Lato – typ urody

Jaki typ urody reprezentuje Pani Lato? Cóż, by się tego dowiedzieć, musimy zajrzeć na usianą kwiatami letnią łąkę. Słońce świeci intensywnie i jest bardzo gorąco. Mrużysz oczy i masz wrażenie, że przyroda jest spokojna i zamiera w bezruchu spowodowanym upałem. Kolory, choć intensywne, przepuszczone przez promienie słoneczne wydają się przytłumione. Zboża, trawy, słoma, spokój i kolory lasu… To właśnie lato w pełni i wszystkie jego odcienie. Jakim typem urody jest Pani Lato? Jest chłodnym typem urody, słabo nasyconym, nie lubiącym kontrastów. W bajkach uosabia je postać Kopciuszka, w kinie Grety Garbo.

lato typ urody

Pani Lato ma delikatną, jasną cerę i włosy w odcieniach jasnego lub popielatego blondu. To chłodny typ urody.
(elements.envato.com)

Typ urody Lato – włosy:

Pani Lato na pytanie o naturalny kolor włosów najczęściej odpowiada „mysi” albo „nijaki”. W rzeczywistości kolor włosów Pani Lato idealnie wpasowuje się w jej typ urody. Popielate i platynowe blondy, jasne i chłodne brązy idealnie dopełniają całości urody. Włosy zawsze mają srebrny połysk. Jeśli widzisz włosy ze złotym bądź rudym połyskiem albo nie masz do czynienia z Latem albo Pani Lato przefarbowała włosy.

Uwaga! Jeśli Pani Lato farbuje włosy na ciepłe kolory (co jest bardzo częste) powinna zadbać o zmianę oprawy oczu i być może użycie bronzera, aby zmienić naturalny zimny odcień cery. Wciąż jednak Panią Lato można rozpoznać po kolorze tęczówki i białkówki oka. Łatwiej jest więc działać w drugą stronę: zmienić kolor włosów na blond lub chłodny brąz, które idealnie wpasują się w Twój typ kolorystyczny. Ten chłodny typ urody nie wygląda dobrze w żadnych ciepłych odcieniach – należy to uwzględnić podczas dobierania farby.

Typ urody Lato – oczy:

Oczy Pani Lato mają zimny odcień i błękitnawą białkówkę oka. Występują w kolorach szarym, zielonym, jasnym brązie i ich różnorodnych kombinacjach, np. szarozielonym. Ich oprawa jest zazwyczaj popielata.

Typ urody Lato – cera:

Cera  ma szarawy odcień i jest lekko zaróżowiona. W tym typie urody często zdarza się cera naczynkowa. Pani Lato łatwo ulega poparzeniom słonecznym, chyba że jej cera ma rzadszy dla tego typu urody chłodno-oliwkowy odcień o szarym podbiciu.

Zobacz też:

Analiza kolorystyczna dla Pani Lato

Dobierając barwy dla Lata uznamy, że wśród podstawowych dobieranych kolorów najbardziej odpowiednie będą srebrny, granat oraz biel (może być szarawa bądź śnieżnobiała).

Podczas analizy kolorystycznej okaże się, że Lato najładniej wygląda w pastelach. Świetnie sprawdzą się:

  • szary
  • wszystkie odcienie pudrowego różu
  • liliowy
  • niebieski
  • szafirowy
  • fiolety
  • zieleń
  • słabo nasycona czerwień
  • mięta

Wszystkie barwy powinny być zimne i słabo nasycone. Mocne kolory przytłoczą Panią Lato, a w takich kolorach jak złoto, czarny, ciemny brąz, pomarańcz czy beże będzie wyglądała smutno i szaro. Lepiej stosować te kolory w znacznym oddaleniu od twarzy, np. kupując w nich jedynie spodnie czy spódnice. Czerń w ubraniu można zastąpić popielatym bądź granatem.

makijaż dla Pani Lato
Idealna paletka do makijażu dla Pani Lato będzie zawierała pastele oraz fiolety. Te kolory idealnie współgrają z chłodnym typem urody Lata.
(elements.envato.com)

Makijaż dla Pani Lato

Pani Lato jest delikatnym typem urody, który pięknie wygląda w pastelach i raczej delikatnym makijażu. Jako cienie do powiek doskonale sprawdzą się róże, szarości, fiolety, zielenie, niebieski i biały w kąciku oka. Kolor cienia powinien być dobrany tak, by podkreślał kolor tęczówki i z nią harmonizował.

Podkłady i pudry powinny być w zdecydowanie zimnej tonacji. Jako róż świetnie sprawdzi się jasny odcień różowego, który dodatkowo można pociągnąć rozświetlaczem.

Usta Pani Lato ładnie wyglądają we wszystkich odcieniach różowego oraz delikatnych fioletach.

W tym typie kolorystycznym świetnie sprawdza się modny od wielu sezonów makijaż nude, makijaż francuski (idealna cera, delikatny makijaż oczu i wyrazisty makijaż ust) oraz delikatniejsza wersja przydymionego makijażu oczu.

Sprawdź: Jaki jest Twój typ urody?