Perfekcyjne brwi

brwi

Brwi są bardzo ważnym elementem twarzy, o którym często zapominamy. Nadają spojrzeniu wyrazu, sprawiają, że twarz wygląda symetrycznie i młodziej. Regulacja brwi, henna, makijaż – te i inne zabiegi sprawiają, że oprawa naszych oczu jest idealna.

Jak dbać o brwi?

Poprzez odpowiedni makijaż można optycznie skorygować brwi. Znacznie łatwiej jest to jednak zrobić za pomocą pęsety. W ostatnim sezonie do lamusa odeszły „nitki” i zapanowała moda na grube, mocno zarysowane brwi a la Cary Delevingne.

Regulacja brwi

Jak wyregulować brwi? Zacznijmy więc od tego, czego naszym brwiom robić nie powinnyśmy:

  • wszelkie odmiany „nitek”, „przecinków” itd. – zaliczam do nich zbyt mocno wyregulowane brwi, przy czym „nitki” są cienkie na całej długości, a „przecinki” mają coś pogrubionego od strony wewnętrznego kącika oka. Oba kształty zaburzają proporcje twarzy i dodają lat. Powieki będą sprawiały wrażenie opuchniętych.
  • brwi „zawsze zdziwione” tj. zbyt mocno wyregulowane w dolnej części, co zaburza wygięcie łuku. Pogrubiają, powiększają nos, a oczy wyglądają na zbyt małe i zmęczone.
  • brwi „kreski” powstałe na skutek zbyt mocnej regulacji brwi od góry. Takie brwi ma smutny kot ze Shreka. Łatwo zgadnąć, że nie ma możliwości, aby wyglądały atrakcyjnie…

Jak więc osiągnąć idealny kształt brwi? Na początek wyznaczamy trzy linie. Pierwsza biegnie od zewnętrznej krawędzi grzbietu nosa (tam gdzie zaczynają się nozdrza), przez wewnętrzny kącik oka, do brwi. To jest jej początek. Druga linia biegnie z tego samego punktu na nosie przez zewnętrzny kącik oka aż do brwi. Wyznacza ona ich koniec. Trzecia linia biegnie pionowo od zewnętrznej krawędzi tęczówki do brwi i wyznacza załamanie łuku brwiowego.

regulacja brwi
(elements.envato.com)

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego odbiegam od wszelkich dostępnych instrukcji, gdzie linię prowadzi się od kącika nosa? Rae Morris w książce „Makijaż bez tajemnic” pisze, że każdy z nas ma inną wielkość skrzydełek nosa i zbyt duży albo mały nos zaburzy nam sposób regulacji brwi. W zupełności się z nią zgadzam i stosuję jej sposób regulacji brwi.

Gdy już mamy wyznaczony początek, koniec i wygięcie łuku przystępujemy do regulacji. Jak wyregulować brwi? Przeczesujemy je, aby wygładzić włoski. Następnie wyrywamy wszystkie włoski, które wydają się nam zbędne. Zbyt długie włoski znajdujące się najczęściej na początku brwi zaczesujemy do góry i przycinamy nożyczkami.

Jak malować brwi?

W perfumeriach można znaleźć cienie, woski, żele, konturówki, kredki, ołówki do brwi w kolorach czarnym, brązowym, szarym, grafitowym. Jak się w tym nie pogubić i kupić to, czego naprawdę potrzebujesz?

Zacznijmy od koloru… Powinnaś go dopasować przede wszystkim do koloru włosów. Blondynka może użyć brązów lub popielatych brązów. Brązowe włosy ładnie komponują się z brwiami w kolorze ciemnego brązu bądź w graficie. Czarne brwi pasują jedynie przy czarnych lub bardzo ciemnobrązowych włosach. Pamiętaj, że zbyt ciemne brwi postarzają.

jak malować brwi?
(elements.envato.com)

Przejdźmy teraz do rodzaju kosmetyku, jakiego powinnaś użyć. Przyjrzyj się swoim brwiom. Są gęste i grube czy może cienkie z delikatnymi włoskami? W pierwszym przypadku wybierz matowy cień do brwi. Nie używaj cieni do powiek, ponieważ po pierwsze często zawierają świecące drobinki, a po drugie mają znacznie więcej pigmentu niż cienie do brwi i będą wyglądały nienaturalnie.

Cienkie brwi ze słabymi włoskami optycznie zagęszczamy dorysowując ołówkiem delikatnie włoski. Następnie przeczesujemy je grzebykiem i nakładamy wosk.

Zdarza się, że brwi różnią się od siebie kształtem albo że w jednej z nich włoski rosną z małą przerwą. Wówczas również sięgamy po kredkę i dorysowujemy to, czego zabrakło.

Wyregulowane i odpowiednio umalowane brwi są ważnym elementem makijażu. Dlatego warto zawsze o nich pamiętać…