Makijaż ślubny. Jakie są najnowsze trendy w makijażu?

Makijaż ślubny rządzi się swoimi prawami. Zobacz, jakie trendy w makijażu obowiązują w trwającym nadal sezonie ślubnym 2015.

Makijaż ślubny

Makijaż ślubny to kompromis pomiędzy makijażem wieczorowym a fotograficznym. Musi pięknie prezentować się w rzeczywistości, ale też na zdjęciach. Podczas jego wykonywania należy uwzględnić zmianę oświetlenia z dziennego (podczas ślubu) na ciepłe sztuczne, które będzie na sali

Standardowy makijaż ślubny

Jak wygląda standardowy makijaż ślubny? Nie istnieje coś takiego! Każda z Panien Młodych jest inna: ma nie tylko inną budowę twarzy, oka, jest reprezentantką konkretnego typu kolorystycznego, ale zwyczajnie ma inne wyobrażenie o swoim wyglądzie w dniu ślubu, upodobania czy wreszcie usposobienie. Makijaż nie jest czymś, co dodajemy do twarzy, ale co powinno być spójne również z naszym gustem i temperamentem. Nie wierzysz?

Makijaż ślubny może operować delikatnymi pastelami. Może to być smoky eyes. Możesz zdecydować się na makijaż retro z mocną kreską i czerwonymi ustami. To tylko trzy z wielu możliwości. W zależności od wielu elementów wybierzesz jedną z nich. Ponadto dopasujemy makijaż ślubny do Twojej urody oraz do sukienki i bukietu.

Makijaż ślubny – trendy 2015

W sezonie ślubnym 2015 króluje naturalność, która uosabia się przede wszystkim w wyglądzie twarzy. Zapominamy o dodającym lat macie. Zastępujemy go naturalnym połyskiem zdrowej cery. Bardzo modne jest konturowanie z pomocą róży i bronzerów. Nowym trendem, który wkrada się w świat makijażu jest konturowanie samym rozświetlaczem.

Usta w makijażu ślubnym najczęściej pomalowane są matową pomadką. Może być jasnoróżowa, nude, ale też w odważnych, mocnych odcieniach. Przewaga nad błyszczykiem to zdecydowanie trwałość makijażu ust. Szczególnie, jeśli do utrwalenia go użyjemy specjalnego fixera.