Makijaż dla okrągłych oczu

jaki makijaż dla okrągłych oczu

Oczy o okrągłym kształcie wymagają zastosowania określonych technik podczas wykonywania make-upu. Sprawdź o czym powinnaś pamiętać wykonując makijaż okrągłych oczu.

Makijaż dla okrągłych oczu: zasady

Masz duże i okrągłe oczy? Pamiętaj o następujących zasadach podczas ich malowania:

  • obrysowanie krawędzi oka ciemną kredką optycznie je zwęzi i nada im bardziej koci kształt,
  • ciemne kolory utrzymuj przy zewnętrznym kąciku oka. Ciemny kolor na całej powiece niestety Ci nie służy,
  • zrezygnuj z wyrazistych kresek, ponieważ dodatkowo podkreślą okrągły kształt oka. Wystarczy, że rozetrzesz kreskę pędzelkiem,
  • postaw na matowe cienie.

Jaki makijaż dla okrągłych oczu?

Wyrazista kreska zwęzi oko

Gdy robimy makijaż okrągłych oczu naszym celem jest ich optyczne zwężenie. Pomocna w tym wypadku okaże się kreska. Oczywiście nie byle jaka czy też jakakolwiek 🙂 Kreska w tym makijażu powinna być poprowadzona wzdłuż górnej i w środku dolnej powieki, a następnie roztarta. Absolutnie nie powinna mieć kształtu jaskółki, bo wówczas jeszcze bardziej otworzy oko. W makijażu okrągłych oczu dużo lepiej sprawdzi się makijaż stylizowany na ten, które robią arabki z użyciem kajalu, czyli czarnego barwnika, który my możemy zastąpić kredką, dobrze napigmentowanym cieniem czy po prostu linerem.

elements.envato.com

Cienie do powiek dla okrągłych oczu

Jasne i błyszczące cienie do powiek powiększają. My natomiast chcemy optycznie zmniejszyć oko. Dlatego musimy postawić na ich przeciwieństwo: cienie matowe. Idealny będzie zestaw składający się z 2-3 ciemniejszych (ale nie bardzo ciemnych!) kolorów i jednego jaśniejszego. Jaśniejszy cień nałóż na całą powiekę. Trochę ciemniejszym kolorem podkreśl załamanie powieki. Tego samego odcienia użyj podkreślając dolną powiekę na całej jej długości. Skórę pod łukiem brwiowym muśnij jedynie odrobiną rozświetlacza. Na koniec wytuszuj rzęsy.