Makijaż francuski

makijaż francuski

Makijaż francuski wydaje się lekki, a jednak wymaga dopracowania w każdym szczególe. Elegancki, szykowny, ponadczasowy… Może być stosowany jako makijaż dzienny bądź występować w wersji wieczorowej.

Makijaż francuski

Makijaż francuski charakteryzuje się bardzo mocnym makijażem ust na tle idealnej, jasnej, matowej cery. Chcąc osiągnąć zamierzony efekt, trzeba w ten makijaż włożyć sporo pracy.

Na początek przyjrzyjmy się swojej cerze. Być może wymaga delikatnego peelingu oraz nałożenia maseczki? Jeśli już się z tym uporaliśmy możemy przystąpić do makijażu…

jak wykonać makijaż francuski?
unsplash

Makijaż francuski krok po kroku

Po odpowiednim przygotowaniu skóry (przetarcie tonikiem bądź płynem micelarnym oraz nałożenie kremu) nakładamy bazę pod podkład. Następnie aplikujemy podkład, który w makijażu francuskim powinien być minimalnie jaśniejszy od naturalnego odcienia naszej skóry. Trzeba przy tym uważać, aby kolor podkładu nie odbiegał zbytnio od skóry szyi, ponieważ niechcący stworzymy efekt maski.

Nadszedł czas na to, by ponownie przyjrzeć się swojej twarzy. Czy widoczne są jakiekolwiek niedoskonałości cery? Jeżeli tak, nakładamy w tych miejscach korektor. Przygotowaną w ten sposób twarz przypudrujemy sypkim pudrem. Policzki można delikatnie musnąć różem jednym pociągnięciem pędzla.

W makijażu francuskim makijaż oka jest bardzo subtelny. Używamy jasnych cieni do powiek (beżowych, łososiowych, różowych), a wewnętrzny kącik oka możemy dodatkowo rozświetlić białym kolorem. Rzęsy powinny być starannie wytuszowane. Nie zapominajmy o przeczesaniu brwi grzebykiem i nałożeniu na nie jasnego cienia do brwi. Pod brwiami stosujemy rozświetlacz albo jasny cień do powiek.

Pierwszoplanową rolę w naszym makijażu będą odgrywały usta. Nakładamy na nie odrobinę podkładu, puder a następnie obrysowujemy kontur ust kredką idealnie dopasowaną do odcienia pomadki. W makijażu francuskim stawiamy na mocne kolory ust: czerwień, fuksję, modny ostatnio pomarańcz… Jeśli boisz się zdecydowanych kolorów, możesz użyć błyszczyka bez świecących drobinek albo rozetrzeć pomadkę palcem.

Makijaż francuski wieczorowy

Makijaż francuski świetnie sprawdzi się w wersji wieczorowej. Należałoby w tym wypadku mocno podkreślić rzęsy. Możemy w tym celu dokleić pasek sztucznych rzęs lub użyć kępek.

Zobacz też: