Makijaż dzienny

Chcemy wyglądać pięknie codziennie i od święta. Niestety dążąc do codziennej perfekcji popełniamy błędy, które mają negatywny wpływ na naszą cerę.

Makijaż dzienny i wieczorowy różni się nie tylko intensywnością, ale również rodzajem kosmetyków, których użyjemy.

Silikonowa baza pod podkład

Bazy są fantastycznymi kosmetykami o różnorodnym działaniu. Wygładzają cerę, ukrywają drobne zmarszczki, rozświetlają, wyrównują koloryt… Mają jednak jedną wadę: większość z nich została wyprodukowana na bazie silikonów. Codzienne stosowanie tych kosmetyków może sprawić, że po mniej więcej miesiącu cera bez makijażu będzie wyglądała na szarą i zmęczoną.

Zrezygnowałaś z bazy i brakuje Ci jej? Zaopatrz się w bibułki matujące. Dzięki nim szybko pozbędziesz się świecącej cery. Jeśli Twoja baza była dodatkowo rozświetlająca lub korygowała zaczerwienienia, spróbuj zastąpić ją innym kosmetykiem. Efekt rozświetlenia cery możesz uzyskać stosując podkład nawilżająco-rozświetlający. Wiele fluidów spełnia również inne funkcje. Jeśli jesteś np. posiadaczką cery naczynkowej, z pomocą przyjdzie podkład Clinique przeznaczony do tej cery. W razie wątpliwości proś o radę sprzedawcę.

Zbyt ciężki podkład

Polki z jakiegoś powodu widzą w sobie same złe rzeczy. Czasami nawet posiadaczki cery mocno przesuszonej twierdzą, że mają problem z trądzikiem, bo wyskoczył im jeden pryszcz. Dzięki temu doskonale sprzedają się u nas mocno kryjące podkłady, jak Double Wear, Make Up For Ever, Max Factor… Nie myślcie, że nie lubię tych kosmetyków! Przy makijażu wieczorowym również wykorzystuję mocno kryjące fluidy, ale w makijażu dziennym świadomie z nich rezygnuję.
Jeśli faktycznie posiadasz cerę tłustą (co najlepiej potwierdzić u kosmetyczki) stosowanie ciężkich fluidów nie powinno Ci zaszkodzić. Przy pozostałych typach cery po pewnym czasie zacznie ona wyglądać gorzej i może być przesuszona. Jak rozpoznać podkłady, których nie używamy w makijażu dziennym? Odstaw wszystkie, które są reklamowane jako „korektor&podkład” w jednym, 24 godziny trwałości, pełne krycie, 7w1 itp…
Co w zamian? Fantastyczne podkłady na lato ma Clinique. Mają lekką konsystencję i właściwości pielęgnacyjne. Możesz również zdecydować się na jeden z wielu kremów BB lub CC.

Puder w kamieniu

Puder w kamieniu jest idealny do poprawek, ale pokryta nim równomiernie twarz wygląda nienaturalnie. Pudry sypkie są znacznie lżejsze i mniej widoczne. Ważne, sczególnie obecnie gdy na wybiegach królują naturalne, lekko błyszczące cery. Tym bardziej, że efekt matu bez odpowiedniego konturowania twarzy postarza i odbiera świeżość. Warto z niego zrezygnować.

Pielęgnacja

Pielęgnacja cery jest podstawą. Pamiętaj o codziennym zmywaniu makijażu oraz używaniu odpowiednio dobranych kremów. Błędem jest ciągłe korzystanie z próbek albo posiadanie 10 kremów, których używasz na zmianę. W ten sposób nie dajesz kosmetykowi szansy, aby pokazał swoje działanie w dłuższym czasie, a dodatkowo możesz dostać uczulenia. Warto wybrać się do kosmetyczki, która wybierze odpowiedni sposób pielęgnaci i stosować ją przez dłuższy czas.