Makijaż ciała

Makijaż ciała do tej pory kojarzył nam się z henną, kredkami do ciała, ewentualnie z wszelkiego rodzaju brokatami i świecidełkami. Nic bardziej mylnego.

Magazyny i Internet od dłuższego czasu są pełne pięknych modelek o nieskazitelnej skórze.Photo Shop? Nie tylko! O wiele łatwiej jest osiągnąć taki efekt poprzez odpowiedni makijaż ciała.

 Sally Hansen Airbrush Legs

Rajstopy w spreyu Sally Hansen są hitem lata. Nie oszukujmy się: założenie rajstop do sandałów albo odkrytych butów jest sporym faux pas. Nasze nogi często jednak odbiegają od ideału. Marzymy o zakryciu drobnych żyłek, poprawieniu i wyrównaniu kolorytu… Pomogą nam w tym właśnie wodoodporne rajstopy w spreyu dostępne w czterech kolorach.

W rzeczywistości jest to fluid w spreyu, który zawiera puder oraz jedwab. Dodatkowo witamina K wzmacnia naczynka zapobiegając powstawaniu żylaków. Po użyciu produktu nogi wyglądają szczuplej, są lekko błyszczące i mają równomierny koloryt. Rajstopy zmyją się pod wpływem wody z mydłem, ale niestraszny jest im deszcz.

Podkłady do ciała

Marki kosmetyczne przeznaczone dla wizażystów często oferują podkłady do ciała. Są to produkty kryjące, które zatuszują niedoskonałości skóry nawet na większych obszarach ciała. Można za ich pomocą zatuszować blizny, przebarwienia, popękane naczynka czy tatuaże. Oprócz fluidu make-up do ciała często zawiera puder.

Rozświetlające pudry do ciała

Sypkie pudry do ciała najczęściej zawierają perłowe drobinki rozświetlające. Lekko opalizują, pięknie podkreślają opaleniznę. Można nimi omieść większe powierzchnie lub tylko fragment ciała, który chcemy podkreślić (np. zagłębienie dekoltu).