Kreska na opadającej powiece – najlepsze sposoby

kreska na opadającej powiece

Jeśli nie jesteś pewna, czy masz opadające powieki, spójrz w lustro. Jeśli oczy są schowane poniżej kości brwiowej, fałda skóry na górnej powiece jest bardziej wyraźna. W związku z tym oczy wyglądają na wpół otwarte. Zastanawiasz się, jak zrobić idealną kreskę na opadającej powiece? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Kreska na opadającej powiece

Nałóż neutralny cień na środku powieki. Doskonale sprawdzi się tutaj delikatna szarość, która nie ma ciepłych, ani chłodnych tonów. W ten sposób stworzysz bazę i optycznie powiększysz oczy. Skup się na zewnętrznym kąciku oczu. Sięgnij po ciemny cień do powiek lub eyeliner. Dzięki temu wizualnie powiększysz i poszerzysz oczy. Teraz nałóż podkład na górną linię wodną. Do tej techniki użyj kredki. Możesz również delikatnie wmasować kredkę do rzęs, by uzyskać ten sam efekt.

Zacznij rysować kreskę od zewnętrznego kącika, a następnie ostrożnie zwężaj do wewnątrz. Wykonaj ją tylko na około ½ lub 1/3 powieki. Wspomnianą technikę możesz również wykorzystać do kociego oka. Jeśli masz opadające powieki, oczy mogą wydawać się mniejsze i bardziej zamknięte. W związku z tym ogranicz się tylko do górnej powieki. W przeciwnym razie osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego.

Kreska eyelinerem na opadającej powiece

Marzysz o tym, by zrobić perfekcyjną kreskę na opadającej powiece? W takim razie kieruj się tutaj prostą zasadą. Nakładaj jaśniejsze, błyszczące cienie na powiekach i ciemniejsze, matowe kosmetyki bliżej linii rzęs i kąciku oczu. Pamiętaj, że fałda skóry wygląda na cięższą i grubszą, dlatego trzymaj się tutaj matowego cienia.

Jeśli lubisz sztuczne rzęsy, umów się do doświadczonej stylistki. Najprawdopodobniej doda dłuższe rzęsy na środku powieki, a krótsze w kąciku. W ten sposób stworzy kształt półksiężyca na fałdzie skórnym i optycznie otworzy oczy. Najpierw opanuj podstawy, dopiero później możesz eksperymentować z wyrazistością makijażu.

kreska na górnej powiece
Unsplash.com

 

Kreska na górnej powiece: krok po kroku

Szukasz podpowiedzi, jak zrobić czarną kreskę na powiece? W przypadku opadających się powiek najlepiej sprawdzą się kosmetyki, które pozwalają utrzymać idealny makijaż przez cały dzień. Weź ciemną kredkę lub cień i trzymaj się jak najbliżej linii rzęs. W ten sposób poprawisz i wydobędziesz kształt oka. Zrezygnuj ze zwykłego, żelowego ołówka, który może się stopić lub rozmazać na “kapturze” nad powiekami. Upewnij się, że wybrane kosmetyki nie kruszą się ani nie rozmazują. Jeżeli nie czujesz się zbyt komfortowo z eyelinerem, sięgnij po ołówek i patyczki higieniczne, aby udoskonalić konturówkę. Kiedy uzyskasz pożądany kształt, nałóż żelowy lub płynny kosmetyk. Pamiętaj, by zrównoważyć opadającą powiekę z załamaniem i kością brwiową.

Zastanawiasz się, jak zrobić makijaż z kreską na górnej powiece? Od miejsca, w którym zaakcentowałaś linię rzęs, pracuj ze średniociemnym, matowym cieniem. Dzięki temu stworzysz kontrast na powiece. Dopasuj odcień do rzeczywistego zagłębienia i nieco wyżej. Sprawdź, czy jest widoczny, gdy otworzysz oko. Jeśli już podkreśliłaś kąciki oczu, dodaj połysk do powieki i zmieszaj go z matowym cieniem. Na koniec nałóż lekko błyszczący cień tuż poniżej kości brwiowej.

Zobacz też: