Jak zrobić paznokcie żelowe?

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Zastanawiasz się, jak zrobić paznokcie żelowe w domu? Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musisz odwiedzać salonu, by cieszyć się pięknym manicure. Oczywiście, wymaga więcej czasu i wysiłku niż tradycyjny manicure, ale przy odrobinie praktyki i odpowiednich narzędziach, możesz zrobić go sama w domowym zaciszu. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami – podpowiemy jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku!

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Zanim przystąpisz do robienia manicure, przygotuj odpowiednie narzędzia. Upewnij się, że masz:

 • obcinacz do paznokci,
 • pilnik,
 • polerkę,
 • cążki do skórek
 • ulubiony lakier.

Oprócz tego potrzebujesz:

 • lampy do utwardzania paznokci żelowych. W sklepach znajdziesz zarówno modele UV, jak i LED. Sprzęt LED nie tylko szybciej utwardza żel, ale również skraca czas ekspozycji na promieniowanie UV. Dodatkowo żarówki działają znacznie dłużej.
 • cleanera, którym odtłuścisz płytkę paznokcia
 • primera
 • wacików bezpyłkowych
 • bazy
 • pilniczka 100/180
 • żelu budującego

Sprawdź: Modne paznokcie na zimę [trendy]

Paznokcie żelowe krok po kroku na naturalnej płytce

Bez względu na to, czy chcesz zrobić manicure żelowy, hybrydowy, czy tradycyjny, musisz odpowiednio przygotować paznokcie. Najpierw odciągnij skórki i przytnij je w razie potrzeby. Skup się tylko na tym, co wyraźnie odstaje od płytki. W przeciwnym razie narażasz się na infekcję. Następnie przytnij i/lub spiłuj wolną krawędź do pożądanego kształtu. Czas na zmatowienie paznokci polerką. Teraz przetrzyj je cleanerem, by pozbyć się kurzu, tłuszczu i zanieczyszczeń. W przeciwnym razie żel nie będzie prawidłowo przylegać. Kolejnym krokiem będzie nałożenie primera. Nie tylko odtłuści płytkę, ale też zmieni jej PH, dzięki czemu żel będzie lepiej przylegał i dłużej się utrzymywał na paznokciu.

Płytka paznokcia jest już odpowiednio przygotowana. Możemy przejść do nałożenia żelu.

 1. Nałóż na paznokcie bardzo cienką warstwę bazy. Zacznij nakładanie produktu od obszaru przy skórkach rozcierając ją następnie na resztę płytki. Powtórz na każdym z paznokci u danej ręki. Gdy jedna dłoń będzie gotowa, utwardź bazę w lampie przez 30-40 sekund (zgodnie z instrukcją producenta)
 2. Teraz budujemy szkielet paznokcia. Jeśli chcesz go przedłużyć, będziesz potrzebowała szablonu, który zaginasz około 2 mm za planowaną długością i układasz tak, by ściśle przylegał do brzegów paznokcia. Na tak przygotowany szablon nałóż jedną warstwę żelu dobudowując żel w miejscu, które chcesz przedłużysz. Utwardź paznokieć w lampie przez 30 sekund. Powtórz na każdym paznokciu z osobna.
 3. Czas na drugą warstwę żelu. Zaczynamy ją nakładać budując „górkę” zaczynając w odległości 1/3 długości pomiędzy skórkami a końcem paznokcia. Żel rozprowadzamy następnie do skórki, na boki oraz do przedłużonej części paznokcia. Utwardzamy każdy paznokieć osobno w lampie przez 30 sekund.
 4. Przecieramy paznokcie clenerem, a następnie z pomocą pilnika 100/180 nadajemy im pożądany kształt.
 5. Cleanerem oczyszczamy paznokcie z pyłu. Teraz możemy je pomalować lakierem zwykłym bądź hybrydowym.

Nakładanie formy do przedłużenia paznokci żelem

Chcesz zrobić paznokcie żelowe na formie? Podrzucam kilka dodatkowych wskazówek, jak zrobić to krok po kroku. Weź jedną formę na raz i odklej podkład. Wybij otwór, jeśli okrągła część nie trzyma się ładnie na podkładzie. Rozerwij wzdłuż przerywanej linii, aby otworzyć dolną część i lepiej dopasować formy. Zwróć uwagę na to, by ściśle przylegały do końcówki paznokcia. Dociśnij krawędzie formy, by lepiej zachowały krzywiznę. Nałóż żel pędzelkiem na paznokciach i kontynuuj na formach. Zawierają kratkę, dzięki czemu łatwiej uzyskasz odpowiednią długość. Nie martw się, jeśli żel nie nakłada się dokładnie. Po prostu zrobisz więcej warstw i spiłujesz płytkę. Pamiętaj, by utwardzić żel w lampie.

Paznokcie żelowe wzory i inspiracje

Jak wspomniałam teraz możesz przystąpić do malowania i utwardzania. Ciekawe paznokcie żelowe wzory znajdziesz m.in. na Pintereście, Instagramie i Facebooku. Przejrzyj też branżowe magazyny. Sięgnij po odpowiednią bazę i lakier. Przygotuj się, że każdy paznokieć będziesz musiała pomalować dwa-trzy razy. Zastanawiasz się, jak profesjonalnie zrobić paznokcie żelowe krok po kroku? Zanim przejdziesz do kolejnej warstwy, upewnij się, że płytka całkowicie wyschła w lampie do utwardzania. Szczególną uwagę zwróć na kciuki. Jeśli nie wysychają całkowicie, spróbuj malować i utwardzać je osobno.

Paznokcie żelowe inspiracje znajdziesz na różnych blogach i fanpage’ach stylistek. Po zdjęciu form, pomalowaniu paznokci, utwardzeniu wierzchniej warstwy i uszczelnieniu krawędzi, zetrzyj pozostałości alkoholem. Możesz się teraz cieszyć nieskazitelnym manicure. Nawilż skórki olejkiem, a w dłonie wmasuj ulubiony balsam.

Paznokcie żelowe w ciąży

Jesteś w ciąży? Marzysz o paznokciach żelowych krótkich? Zastanawiasz się, czy możesz je zrobić? O ile ostrożnie nakładasz i zdejmujesz żel, nic Ci nie grozi. Pamiętaj, że jeśli masz zaplanowane cesarskie cięcie, lekarz lub położna poprosi Cię o wcześniejsze usunięcie żelowego manicure. Profesjonalne lakiery utwardzane w świetle UV zwykle nie wydzielają oparów podczas nakładania.

Jak zdjąć paznokcie żelowe acetonem?

Aby nie uszkodzić płytki, mocz paznokcie w acetonie tak długo, aż żel zacznie się sam podnosić. Zrezygnuj z podważania i zdrapywania lakieru. W przeciwnym razie możesz uszkodzić płytkę. Sprawdź, jak ściągnąć paznokcie żelowe.

Przygotuj: waciki, aceton, folię aluminiową, pilnik do paznokci, olejek do skórek, a także pędzelek, nożyczki i patyczki do manicure. Wytnij z folii małe kwadraty, którymi owiniesz opuszki palców. Teraz potnij waciki na kawałki, które pokryją całe łożysko paznokcia. Spiłuj wierzchnią warstwę lakieru, lekko dociskając pilnik. Zacznij od czubka paznokcia, a następnie spiłuj górną część. Używając pędzelka do manicure, zetrzyj kurz. Namocz wacik w acetonie, a następnie połóż go na paznokciu. Owiń czubek palca folią i zagnij, by nie spadła. Powtórz wspomniane czynności na wszystkich palcach. Poczekaj 15-20 minut. Zdejmij folię i waciki. Sprawdź, czy lakier już odchodzi. Jeśli tak, delikatnie zdrap go patyczkiem do skóry. Jeżeli nie, musisz moczyć paznokcie jeszcze 2-3 minuty. Zetrzyj wszelkie pozostałości wacikiem. Na koniec nałóż olejek do skórek.

Jak zdjąć paznokcie żelowe pilnikiem?

Jak najprościej zdjąć paznokcie żelowe w domu? Pilnikiem! Jedyne czego potrzebujesz to pilniczek 100/180. Teraz wystarczy, że spiłujesz niż żel. Bądź ostrożna, gdy warstwa żelu zacznie być coraz cieńsza, a Ty zaczniesz zbliżać się do płytki paznokcia. Wówczas sięgnij po mniej ostrą część pilniczka i powolutku piłuj paznokcie do momentu aż zobaczysz płytkę. Na koniec utwardź płytkę nakładając odżywkę.

Jak zdjąć paznokcie żelowe frezarką?

Jeśli planujesz regularne robienie paznokci żelowych w domu Twoją dobrą przyjaciółką szybko stanie się frezarka. Dzięki niej zdjęcie paznokci zajmuje 10-15 minut. Jednak uwaga! Szczególnie podczas pierwszych prób pracy z frezarką bądź ostrożna i nie pracuj na najwyższych obrotach. Musisz wyczuć, jak pracuje to urządzenie. Na początek warto też obejrzeć trochę filmików na youtube, które pozwolą Ci zorientować się, do czego służą poszczególne frezy i jak używać frezarki.

 

Zobacz też: