Jak zrobić kreskę na oku?

Jak zrobić kreskę na oku?

Jak zrobić kreskę? W tym przypadku najważniejsza jest precyzja wykonania i trochę teorii. Kreski i kreseczki mogą funkcjonować samodzielnie i tworzyć prawie cały makijaż albo być efektownym punktem wyjścia do dalszych wariacji w makijażu oka. Sprawdź, jak zrobić kreskę eyelinerem, a jak kredką!

Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Od dłuższego czasu idealna kreska wyciągnięta w jaskółkę jest moim ulubionym elementem makijażu. Pasuje właściwie każdemu, a odpowiednio skrócona lub wydłużona może być elementem większości makijaży. Wiem, że podoba się również wielu z Was i większość kobiet pyta, jak zrobić kreskę eyelinerem.

Zacznijmy od tego, co będzie nam potrzebne. W drogerii znajdziecie ogromny wybór eyelinerów w różnych formach. Moim zdaniem dla początkujących najłatwiejszy w użyciu będzie eyeliner w żelu. Musimy do niego dobrać odpowiednio wyprofilowany pędzelek (pytajcie sprzedawcę). Druga opcja to eyeliner w pisaku, którego ja osobiście nie lubię, ale ma swoje zwolenniczki. A teraz do dzieła! Jak narysować kreskę eyelinerem?

Jak zrobić kreskę eyelinerem?
elements.envato.com

Rysowanie kreski eyelinerem krok po kroku:

  • rysujemy cienką linię wzdłuż linii rzęs. Najbardziej lubię zaczynać od wewnętrznego kącika oka. Jeśli jednak masz oczy blisko osadzone, zacznij od początku linii rzęs;
  • dociągamy linię do zewnętrznego kącika oka;
  • wyobraź sobie teraz linię łączącą zewnętrzny kącik oka z zewnętrznym końcem brwi. Można ją też opisać jako przedłużenie ku górze dolnej linii rzęs. Wzdłuż tej linii pociągnij kreskę do góry. Gdy zamkniesz oko okaże się, że jest narysowana mniej więcej pod kątem 45%, ale przy otwartym oku będzie tylko nieznacznie unosić się do góry;
  • na koniec łączymy narysowaną przy rzęsach linię z końcem wyciągniętej poza kącik oka kreski. Powstały pomiędzy liniami ‚trójkącik” zamalowujemy eyelinerem.

Gotowe! Teraz trochę praktyki i kreska na pewno będzie idealna…

Jak zrobić kreskę na powiece?
Taka cieniutka kreska na oku zagęści i optycznie wydłuży rzęsy. Niby jej prawie nie widać, a zobacz, jak wiele może!
(Zdjęcie: elements.envato.com)

Jak zrobić kreskę na oku kredką?

Obrysowywanie oczu kredką to technika mająca swoje początki na bliskim wschodzie. Tam zamiast kredek stosowano kajal (kohl), tj. czarny barwnik, który pięknie podkreślał oprawę oczu. My mamy do dyspozycji kredki w różnych kolorach i o różnym stopniu napigmentowania. Część z nich jest bardziej tłusta – takimi rysuje się łatwiej, ale makijaż jest mnie trwały. Inne kredki są bardzo suche, dzięki czemu makijaż utrzymuje się dłużej, ale jego robienie jest znacznie mniej przyjemne. Przejdźmy jednak do sedna: jak zrobić kreskę na oku kredką?

Sposób robienia kreski kredką nie różni się bardzo od tego, jak wykonujemy ją eyelinerem. Usiądź wygodnie. Uciśnij lekko skórę pod brwią tak, by skóra na powiece delikatnie się uniosła i napięła. Zacznij rysowanie kreski od zewnętrznego kącika oka podążając w stronę wewnętrznego. Teraz zrób to samo na dolnej powiece.

Jak zrobić kreskę kredką?
elements.envato.com

Ładna kreska to jedno, ale musisz wiedzieć, że należy dobrać ją do kształtu powieki. I tak:

  • oczy okrągłe najlepiej jest obrysować dookoła. Dzięki temu trochę je zwęzimy i nadamy spojrzeniu wyrazistości. Dodatkowo możesz rozetrzeć tak zrobioną kreskę cieniem do powiek. Do makijażu dziennego warto wybrać np. jasny brąz. Gdy robisz makijaż wieczorowy użyj ciemniejszych kolorów – przekonasz się, że taka rozmyta kreska naprawdę „robi robotę” i po podkreśleniu załamania powieki naprawdę nie musisz już nic kombinować, by wyczarować piękny makijaż.
  • wąskie oczy należy z pomocą odpowiednio zrobionej kreski na powiece otworzyć. W tym przypadku kreskę ciągniemy do 1/3 lub 2/3 dlugości powieki (zarówno na górze, jak i na dole). Możesz też trochę poeksperymentować i na górnej powiece zrobić kreskę na 2/3 długości, zaś na dolnej na 1/3 itd.

Kolory kredek do rysowania kresek

O ile eyeliner zazwyczaj mamy jeden (czarny), o tyle kredek warto mieć w kosmetyczce kilka. Jakie kolory warto wybrać?

  • czarna kredka do oczu – będzie idealna do makijażu wieczorowego. Z jej pomocą stworzysz wyrazistą oprawę oczu;
  • brązowa kredka do oczu – dzienna wersja czarnej kredki. Jest bardziej subtelna i naturalna. Nawet jeśli obrysujesz nią całe oko, makijaż nie będzie się wydawał zbyt mocny;
  • biała lub beżowa kredka – posłuży do narysowania kreski w linii wodnej oka. Odświeży spojrzenie i odmłodzi je;
  • kredki w kolorze cienia do powiek -podbiją kolor cienia. Kredkę możesz rozetrzeć z pomocą cienia tworząc jeszcze bardziej wyrazisty makijaż oka.

Jak zrobić kreskę na opadającej powiece?

Jeśli kiedykolwiek próbowałaś, nie muszę ci mówić, że robienie kreski na opadającej powiece nie należy do łatwych zadań! Co nie oznacza, że jest niemożliwe. Przyda Ci się powiększające lusterko i szczypta cierpliwości więcej niż przy standardowej kresce 😉

To co w Twoim wypadku jest najważniejsze, to odpowiednie naciągnięcie skóry na powiece. Pamiętaj jednak, że okolice oka są bardzo delikatne! By zebrać skórę delikatnie naciśnij punkt tuż nad załamaniem powieki. Teraz możesz rysować kreskę zgodnie z podanymi powyżej instrukcjami. Po zakończeniu sprawdź, jak wygląda Twój makijaż przy normalnie otwartym oku – może się okazać, że część skóry zasłania narysowaną kreskę lub nie układa się ona idealnie prosto. Koryguj makijaż aż do uzyskania planowanego efektu.

Sprawdź też: