Jak myć pędzle do makijażu?

jak myć pędzle do makijażu

Niezależnie od tego, czy używasz pędzli z naturalnego czy ze sztucznego włosia, przynajmniej raz na tydzień należy im się kąpiel. Jak myć pędzle do makijażu? Jak czyścić pędzle, gdy nie masz czasu na ich suszenie po myciu?

Jak myć pędzle do makijażu?

Coraz więcej z Was ma już pędzle do makijażu. Może nie całe komplety, ale te najważniejsze i najpotrzebniejsze jak najbardziej. Jeśli chcecie, by Wam długo i wiernie służyły, musisz wiedzieć, jak myć pędzle do makijażu.

Pędzle do makijażu mają stały kontakt z Twoją twarzą. Brudne stają się siedliskiem bakterii, wirusów i innych patogenów. Jestem pewna, że nie chcesz tego bogactwa flory i fauny przenosić na swoją twarz, prawda? Mycie pędzli do makijażu to absolutna konieczność i robić to regularnie.

jak myć pędzle do makijażu
elements.envato.com

Jak myć pędzle do makijażu krok po kroku?

Do mycia pędzli używamy szarego mydła albo szamponu dla dzieci. W sklepach kosmetycznych pojawia się też coraz więcej kosmetyków przeznaczonych typowo do mycia pędzli. Jedną z nowości jest naturalne i delikatne mydło z ekskluzywnej kolekcji KLAREKO, które rewelacyjnie usuwa z pędzli wszelkie pozostałości po kosmetykach – nawet tych najtłustszych. Mydło KLAREKO zapobiega sklejaniu się włosia, a dzięki specjalnie dobranym składnikom i procesowi wytwarzania ułatwia wysychanie pędzli zarówno naturalnych jak i syntetycznych. Mydło jest bezpieczne dla ludzi i środowiska, ponieważ:

  • nie zawiera parabenów i emulgatorów,
  • nie zawiera wybielaczy i rozjaśniaczy,
  • nie zawiera syntetycznych substancji nawilżających,
  • nie zawiera formaldehydu i dodatku selesu,
  • nie zawiera SLS i ALS,
  • nie zawiera wazeliny, parafiny i silikonów,
  • nie zawiera ethanolaminy,
  • nie zawiera tłuszczów zwierzęcych,
  • nie zawiera dodatku jakichkolwiek konserwantów

Dodatkowym plusem jest fakt, że mydełko zamknięto w poręcznym, ale też bardzo ładnym opakowaniu. Oprócz niego lub zwykłego szamponu do mycia pędzili potrzebujesz jeszcze ręcznika, na którym pozostawisz pędzle do wyschnięcia.

Pędzle myjemy ciepłą wodą z dodatkiem mydła lub szamponu. Staraj się czyścić je tak, by nie plątać za bardzo włosia. Delikatnie pocieraj pędzlem o swoją zwilżoną dłoń lub o talerzyk polewając go jednocześnie wodą. Pędzel myjemy do momentu, aż woda będzie zupełnie przezroczysta. Nie zapomnij o rączce, na której bakterie gromadzą się tak samo jak na włosiu!

Po umyciu rozłóż pędzle na płasko na ręczniku lub papierowych ręczniczkach i pozostaw do wyschnięcia. Ułóż je tak, by włosie wyschło na płasko.

mycie pędzli do makijażu
Używanie mydła jest banalnie proste. Po prostu należy wetrzeć je w wilgotny pędzel. Już po chwili wytworzy się gęsta piana, z której pomocą bez problemu usuniesz pozostałości po kosmetykach. Masuj pędzlem o dłoń, by dokładnie usunąć z niego kolorowe pozostałości. Na koniec wypłucz pędzel pod bieżącą wodą. Jeśli na włosiu są jeszcze jakieś ślady, umyj pędzel raz jeszcze. Pamiętaj, by na koniec wylać z naczynia wodę. Mydło wyschnie wówczas bez problemu.

Jak ekspresowo czyścić pędzle do makijażu?

Jest też szybszy sposób mycia pędzli, który sprawdzi się, gdy nie masz czasu na suszenie przyborów do makijażu. Jak ekspresowo czyścić pędzle do makijażu? Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny preparat do mycia pędzli. Znajdziesz go w specjalistycznych sklepach dla wizażystów lub np. w Inglocie. Możesz też kupić płyn do dezynfekcji z atomizerem dostępny w aptekach. Spryskujesz nim chusteczkę lub papierowy ręczniczek i czyścisz pędzle do makijażu do momentu, aż papier przestanie się brudzić. Również w tym wypadku pędzel przykładamy do papieru jedynie na płasko bokami.

Jak często myć pędzle do makijażu?

To, jak często należy czyścić pędzle do makijażu, zależy przede wszystkim od ich przeznaczenia. Gąbeczkę, którą nakładasz podkład lub pędzelek do nakładania korektora pod oczy warto myć po każdym użyciu. Podobnie jak akcesoria, którymi aplikujesz inne mokre produkty, np. krem BB, eyeliner itd. Pędzle służące do nakładania pudrów, cieni do powiek lub bronzerów, jednym słowem kosmetyków sypkich, możesz myć raz na tydzień.

Zobacz też: