Jak czyścić pędzle do makijażu?

Coraz więcej z Was ma już pędzle do makijażu. Może nie całe komplety, ale te najważniejsze i najpotrzebniejsze jak najbardziej. Jeśli chcecie, by Wam długo i wiernie służyły, zobaczcie jak czyścić pędzle do makijażu?

Niezależnie od tego, czy używasz pędzli z naturalnego czy ze sztucznego włosia, przynajmniej raz na tydzień należy im się kąpiel.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Do mycia używamy szarego mydła albo szamponu dla dzieci. Oprócz tego potrzebujesz ręcznika, na którym pozostawisz pędzle do wyschnięcia. Pędzle myjemy ciepłą wodą z dodatkiem mydła lub szamponu. Staraj się czyścić je tak, by nie plątać za bardzo włosia. Pędzel myjemy do momentu, aż woda będzie zupełnie przezroczysta. Nie zapomnij o rączce, na której bakterie gromadzą się tak samo jak na włosiu!

jak myć pędzle

Po umyciu rozłóż pędzle na płasko na ręczniku lub papierowych ręczniczkach i pozostaw do wyschnięcia. Ułóż je tak, by włosie wyschło na płasko.

Ekspresowe czyszczenie pędzli do makijażu

Jest też szybszy sposób mycia pędzli. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny preparat do mycia pędzli. Znajdziesz go w specjalistycznych sklepach dla wizażystów lub np. w Inglocie. Spryskujesz nim chusteczkę lub papierowy ręczniczek i czyścisz pędzle do makijażu do momentu, aż papier przestanie się brudzić. Również w tym wypadku pędzel przykładamy do papieru jedynie na płasko bokami.