Doklejanie rzęs krok po kroku. Jak wybrać klej?

Chcesz uzyskać spojrzenie, które widzisz w czasopismach i reklamach? Sposobem na taki makijaż stosowanym przez wizażystów jest doklejanie sztucznych rzęs! Życie wizażysty bez kępek oraz pasków rzęs byłoby trudne… Są używane w przeważającej części makijaży. Właściwie użyte sztuczne rzęsy modelują oko, zmieniają zupełnie charakter makijażu i nadają wyrazistości spojrzeniu.

Doklejanie rzęs: pasek czy kępki?

Zanim przystąpimy do doklejania rzęs zastanówmy się, co wybrać spośród ogromnej oferty sztucznych rzęs dostępnych w drogeriach.

Paski rzęs są bardziej tradycyjną formą sztucznych rzęs. Ich doklejenie nie wymaga szczególnej wprawy, ale efekt bywa ciężki i przerysowany. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaki pasek wybierzemy… Niektóre firmy oferują katalogi z ilustracjami, jak wygląda makijaż z konkretnym paskiem. Jeśli nie ma takiego katalogu, poproś o radę sprzedawcę.

Dobrym rozwiązaniem może być również podzielenie paska na kilka (np. 2 albo 3) części i doklejanie ich w zewnętrznych kącikach oka. Uzyskamy wówczas bardziej naturalny efekt i zagęścimy własne rzęsy.

doklejanie sztucznych rzęs: paskiKępki są obecnie powszechnie stosowaną formą sztucznych rzęs. Ich zalety to naturalność oraz możliwość samodzielnego modelowania kształtu oka poprzez odpowiednie dobranie różnych długości kępek. Zazwyczaj występują w trzech długościach oraz w dwóch formach zobrazowanych poniżej. Tylko od Ciebie zależy jak je przykleisz… Ich dodatkową zaletą jest to, że nie czuć ich na oku i nie są ciężkie, na co czasami skarżą się panie noszące paski rzęs.

Doklejanie rzęs krok po kroku

  1. Doklejanie rzęs zaczynamy od delikatnego oderwania paska z opakowania i przyłożenia go do oka.
  2. Teraz przytnij pasek tak, aby zaczynał się na początku Twoich naturalnych rzęs i sięgał mniej więcej do ok 5 mm przed zewnętrznym kącikiem oka.
  3. Teraz zrób użytek z zalotki, a następnie dokładnie pomaluj swoje rzęsy. Jeśli nie podkręcisz rzęs, pasek będzie od nich odstawał i wyglądał nienaturalnie.
  4. Doklejanie sztucznych rzęs czas start! Nałóż klej na zewnętrzną stronę dłoni, posmaruj pasek rzęs tak, aby na jego końcach znalazło się trochę więcej kleju.
  5. Odczekaj aż klej minimalnie podeschnie i dociśnij pasek tuż przy linii własnych rzęs.

Jak dokleić kępki rzęs?

Są różne szkoły doklejania kępek rzęs. Z mojej praktyki wynika, że najładniej wyglądają, gdy najpierw podkręcimy rzęsy zalotką, a następnie dokleimy kępki trzymając je za pomocą pęsety. Zaczynamy ok 5 mm od zewnętrznego kącika oka. Dzięki temu przy otwartym oku jego kącik nie będzie opadał, a oczy będą się wydawały większe. Każdą z kępek moczymy z kleju i wklejamy jak najbliżej naturalnych rzęs. Możemy przykleić jedynie trzy kępki przy zewnętrznym kąciku albo chcąc osiągnąć efekt spojrzenia spod „firanki” rzęs przykleić je wzdłuż całej linii rzęs.

Po doklejeniu wszystkich kępek i całkowitym wyschnięciu kleju malujemy rzęsy. Dlaczego maskara dopiero na koniec? Ponieważ wówczas nasze naturalne rzęsy wymieszają się z kępkami tak, że nie będzie widać różnicy.

Nie jest błędem malowanie rzęs przed doklejeniem kępek. Możesz wypróbować obie metody i sprawdzić, która bardziej Ci odpowiada.

Zobacz też:

Jaki klej do rzęs?

Wielu wizażystów słyszy pytanie o to, czy kępki nie odkleją się w trakcie wieczoru. Jeśli chcemy, aby doklejone kępki albo paski sztucznych rzęs nie odkleiły się przez wiele godzin, poświęćmy chwilę wyborowi kleju do sztucznych rzęs.

Wszystko zależy od kleju. Najczęściej klej dołączony do sztucznych rzęs nadaje się jedynie do wyrzucenia. W jego miejsce musimy zakupić bardziej trwały odpowiednik. W perfumeriach znajdziecie najczęściej dwa rodzaje klejów do sztucznych rzęs: biały i czarny. Czym się różnią?

Biały klej do rzęs po wyschnięciu staje się zupełnie przezroczysty i niewidoczny. Jego plusem jest to, że widzimy, gdy jest zupełnie suchy, ale również to, że używając go, nie musimy malować czarnej kreski, aby ukryć klej.

Czarny klej do rzęs jest widoczny po wyschnięciu. Najlepiej jest go używać podczas wykonywania mocnych makijaży z widoczną czarną kreską.

Poszukując kleju do kępek oraz pasków rzęs warto wybrać się do specjalistycznego sklepu dla wizażystów albo poszukać takiego w internecie. Całkiem nieźle sprawdzą się również kleje z oferty niektórych popularnych firm jak np. Inglot.

To jak? Kiedy bierzesz się za doklejanie rzęs? Paski czy kępki?