Baza pod podkład: NYX High Definition HD Studio Photogenic Primer

NYX High Definition HD Studio Photogenic Primer to baza, której działanie opiera się na odbijaniu światła. Zobacz jej zalety oraz sprawdź, kto nie powinien jej używać.

NYX HD Primer

Baza pod podkład NYX High Definition HD Studio Photogenic Primer to kosmetyk stworzony na potrzeby techniki HD. Co to w praktyce oznacza? Czułe kamery HD są w stanie wyłapać wszelką nienaturalność makijażu. Zastosowana w kosmetyku formuła HD pozwala równomiernie odbić i rozproszyć światło padające na twarz, maskując wizualnie drobne niedoskonałości skóry.

Wyjątkowość bazy polega również na tym, że jej działanie nie opiera się na silikonach. To popularny składnik większości baz dostępnych w drogeriach. Pięknie wygładza cerę, wyrównuje nierówności i daje efekt aksamitnej skóry. Niestety jest zbyt ciężki na co dzień. Już po miesiącu regularnego stosowania silikonowych baz twarz staje się szara i zmęczona. Marka NYX zapewnia, że High Definition HD Studio Photogenic Primer ma też działanie nawilżające. Kilkakrotnie nakładałam ją bez kremu i nigdy nie miałam uczucia ściągnięcia skóry.

makijaże, w których zastosowano NYX High Definition HD Studio Photogenic Primer
makijaże, w których zastosowano NYX High Definition HD Studio Photogenic Primer

Zacznijmy od tego, kto nie powinien kupić tej bazy. Są to jedynie dwie kategorie osób: kobiety o bardzo tłustej cerze oraz te, które uwielbiają skrzenie drobinek na całej twarzy. Pierwsze z nich niestety w ogóle nie powinny używać baz rozświetlających, ponieważ spotęgują efekt świecenia się skóry i nic ponadto nie osiągną. Druga grupa Pań zwyczajnie nie będzie zadowolona z efektu.

Poza dwoma wyjątkami baza rozświetlająca  NYX High Definition HD Studio Photogenic ma tak wiele zastosowań, że dla mnie to jeden z najlepszych kosmetyków. Jest niezawodnym sposobem na odzyskanie promiennego wyglądu po nieprzespanej nocy. Dzięki swojemu działaniu polegającemu na odbijaniu światła sprawia, że nawet dość głębokie zmarszczki znikają z pola widzenia, a świeża cera odejmuje kilka lat z metryki.

Przydaje się też podczas konturowania. Słyszałyście o modnym ostatnio konturowaniu przez rozświetlanie? Na miejsca wymagające rozświetlenia najpierw nakładam bazę rozświetlającą, a dopiero potem pozostałe produkty. Podobnie postępuję często przy zwykłym makijażu. Jeśli cera nie jest zmęczona ani nie wymaga małego „liftingu”, nakładam bazę  NYX High Definition HD Studio Photogenic jedynie w miejscach, w których twarz naturalnie odbija światło. Nikt przecież nie powiedział, że musisz użyć tego produktu na całej twarzy!

Na co uważać? Jak każdej bazy, również i tej używamy jedynie ociupinę. Produkt ma biały, a nawet lekko niebieskawy kolor. Użycie zbyt dużej ilości sprawi, że może być trudno go przykryć fluidem. Zazwyczaj wystarcza połowa tego, co przewidział producent w jednorazowym naciśnięciu pompki. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak Twoja twarz chłonie kosmetyki…

Cena bazy jest bardzo uzależniona od miejsca, w którym ją kupujesz. Ponieważ zawsze dbam o to, by moje kosmetyki pochodziły ze sprawdzonych źródeł, bazę NYX High Definition HD Studio Photogenic Primer kupuję w Douglasie lub w jedynym warszawskim sklepie NYX w Blue City. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie cena, możesz poszukać jej np. na Allegro. Sprawdzonym sklepem internetowym jest natomiast Ladymakeup lub Zeberka. Rozbieżności w cenach sięgają… 50%!