Typ urody: Jesień

typ urody jesień

Pani Jesień jest bardzo ciepłym typem urody, który idealnie wygląda w brązach i kolorach ziemi. Ty również?

Typ urody: Jesień

Jaki jest typ urody Jesień? Wyobraź sobie pełen barw jesienny park. Co chwilę słychać uderzenie spadających kasztanów i żołędzi. Gdy idziesz, pod Twoimi stopami szeleszczą żółte, czerwone, lekko zielonawe i brązowe liście. Część z nich nadal, choć już niepewnie, chybocze się na gałęziach drzew. Czujesz na sobie jasne promienie słońca. Zresztą słońce pada pod zupełnie innym kątem niż latem… Teraz jego promienie dają złudzenie ciepła, w którym grają wszystkie kolory otaczającego świata. Te mocno nasycone barwy i ciepło słońca tworzą krajobraz jesieni.

Typ urody jesień jest bardzo ciepłym i mocno nasyconym typem kolorystycznym, który uwielbia kontrasty. W bajkach uosabia je Bella (Piękna) z Pięknej i Bestii, w kinie postać Sophii Loren.

Typ urody Jesień: Włosy

Włosy Pani Jesień mają zawsze ciepły odcień i występują w intensywnych kolorach. Ten ciepły typ urody ma zazwyczaj brązowy, kasztanowy, miedziany, rudy lub ciemno-brązowy kolor włosów ze złotym połyskiem. Zmieniając naturalną barwę włosów powinna się poruszać w obszarze charakterystycznych dla niej ciepłych brązów i rudych odcieni.

Typ urody Jesień: Oczy

Tak samo jak włosy, również tęczówka oka najczęściej ma ciepłe i mocno nasycone barwy. Oczy mogą być brązowe, piwne, zielone, a czasem niebiesko-turkusowe.  Ich oprawa jest dosyć ciemna.

Typ urody Jesień: Cera

Cera:  ma bardzo ciepły odcień. Zdarza się kość słoniowa (rudzielce), złocisty ciepły beż albo po prostu beż. Przez cały rok wygląda jakby była lekko opalona. Pani Jesień szybko się opala i rzadko ulega oparzeniom słonecznym (nie licząc rudych przedstawicielek z bardzo jasną cerą).

Dla tego typu urody dosyć charakterystyczne jest występowanie dobrze widocznych piegów w ciepłych brązowych odcieniach.

typ urody jesień
(elements.envato.com)

Kolory dla typu kolorystycznego Pani Jesień:

Dobierając barwy dla Pani Jesień uznamy, że wśród kolorów neutralnych najbardziej odpowiednie będą czerń, złamana biel (ecru) oraz dodatkowo kolor złoty.

Podczas dalszej analizy kolorystycznej dowiemy, że Pani Jesień to typ urody, który najlepiej wygląda w bardzo mocno nasyconych, kontrastowych barwach. Jej urodę podkreślą ciepłe kolory, ale też możemy sprawdzić kolory uznawane za zimne, ale występujące w ciepłych odcieniach (np. śliwkowy odcień fioletu).  Świetnie sprawdzą się:

  • czerwienie
  • żółty
  • pomarańczowy
  • miedziany
  • brązy (generalnie kolory ziemi)
  • zielenie
  • śliwkowy
  • purpurowy
  • ciepłe odcienie niebieskiego (np. lazurowy).

Makijaż dla typu urody Jesień

Pani Jesień jest bardzo kontrastowym typem urody, dlatego możemy sobie pozwolić na dosyć mocne makijaże. W tym wypadku sprawdzi się np. makijaż smoky eyes z mocno wytuszowanymi rzęsami w kolorze ciemnego brązu i podkreślonymi brwiami. Wśród dostępnych kolorów cieni do powiek wybierajmy zielenie, śliwki, lazurowe, miedziane, ciemne brązy a nawet czarny. Biały cień do rozjaśniania kącika oka zastąpimy złotym, miedzianym albo różnymi odcieniami brzoskwini.

typ urody jesień - jaki makijaż
(elements.envato.com)

Podkłady i pudry powinny być w zdecydowanie ciepłej tonacji. Jako różu możemy użyć jasnych ceglastych czerwieni, brązów, brzoskwini (nawet mocno wpadającej w pomarańcz). Pani Jesień będzie dobrze wyglądała, jeśli użyjemy pudrów brązujących.

Usta Jesieni ładnie wyglądają we wszystkich odcieniach czerwieni, brązów, złotych, ciepłych fioletów i w lekko pomarańczowych odcieniach. Nie służą im róże, żadne zimne kolory ani makijaż nude, który odbierze wyrazistość Pani Jesieni.

Malując Panią Jesień postawiłabym na bardzo mocny makijaż oczu. Kolor makijażu dobrałabym tak, aby podkreślić naturalny kolor tęczówki bądź włosów. Oczywiście zawsze możemy wykonać makijaż synchroniczny, który ma pasować do planowanego odcienia kreacji i go podkreślać. Nie możemy jednak zapominać o ustach. Przy tym typie kolorystycznym nawet przy mocnym makijażu oczu możemy sobie pozwolić na podkreślenie ust.

Sprawdź: